ثبت دامنه

نام دامین چیست؟

اولین قدم برای حضور کسب‌و‌کارها در فضای مجازی با انتخاب یک نام دامین عالی، و سپس اقدام به ثبت و خرید دامنه شروع خواهد شد. نام دامنه آدرس وب‌سایت شماست که افراد برای دیدن وب‌سایت شما در نوار URL مرورگر تایپ یا آنرا جستجو می‌کنند. به زبان ساده اگر وب‌سایت شما یک خانه باشد، نام دامنه آدرس آن خانه خواهد بود. نام دامنه می‌تواند ترکیبی از حروف و اعداد باشد و در ادامه پس از نقطه (Dot) شامل پسوند می‌باشد و می‌بایست به بهترین نحو معرف موضوع سایت باشد.

 

 

خرید دامنه ir ملی

هر کشوری پسوند ملی خاص خود را دارد که با عنوان دامنه سطح بالا کد کشوری (ccTLD) شناخته می‌شود. ccTLDها شامل فقط دو حرف میباشند که مشخص کننده آن کشور خاص هستند. دامنه‌‌های ملی ایران با پسوند منتهی به ‎.ir که در مرکز ایرنیک ثبت می‌رسد.

دامنه بین‌المللی

دامنه سطح بالا (TLD) آخرین بخش از نام دامنه شما می باشد بعد از آخرین نقطه (Dot) قرار می گیرد. از آنجا که این عبارت در انتهای نام دامنه قرار خواهد گرفت به عنوان پسوند دامنه شناخته می‌شود. هر کدام از این پسوندها کاربرد خاصی دارد، بعنوان مثال پسوند com. مخفف commercial به معنای تجاری است. با خرید دامنه com، دامنه شما به‌صورت sitetakgroup.ir و محتوای آن شامل اهداف تجاری خواهد بود.

انتقال دامنه

آیا قبلاً دامنه‌ای را در شرکت دیگری ثبت نموده اید و تمایل دارید به سایت تک منتقل نمایید. انتقال دامنه شما به شرکت سایت تک کاملا رایگان است. فرآیند انتقال دامنه بسیار ساده است و این در حالی است که باعث قطعی وب‌سایت شما نمی‌شود.

تمدید دامنه

تا آخرین روز انقضای دامنه خود منتظر نمانید که دامنه‌های ارزشمند خود را تمدید کنید. نام دامنه خود را می‌توانید در هر لحظه تمدید کنید، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حداقل ۷ روز قبل از انقضاء دامنه خود را تمدید کنید.